OldMaps: версія 2

Уважний користувач, заходячи на сайт впродовж декількох останніх тижнів, міг помітити деякі зміни в інтерфейсі карт. Зміни дійсно відбувалися: поступово оновлювалися сторінки локацій, з’являлися нові функції, інтерактивними картами ставало користуватися зручніше. Все це було процесом поступового впровадження глобального оновлення проекту, який наразі повністю завершено. У цьому релізі я розкажу і покажу всі деталі оновлення, порівняю їх з попередньою версією – щоб наочно побачити різницю.

Широкоекранна десктопна версія сайту

Кардинально я не змінював інтерфейс і розташування елементів керування, щоб користувач не відчув дискомфорту після змін. Але додав декілька нових функцій і зробив користування інтерфейсом більш зручним.

Стара версія сторінки перегляду карт мала малопомітне і незручне меню:

Нова версія сторінки перегляду:

Основні зміни:

  • Оновлене меню. Тепер воно стало велике і помітне. В меню містяться основні пункти: перехід на іншу локацію, перехід у статичний режим перегляду файлів, інфографіка з інформацією як користуватися картами, вихід на головну сторінку сайту і головну сторінку блогу.
  • Показник рівня зуму. В панелі регулювання зуму у всіх локаціях доданий показник поточного рівня
  • Назва локації. Тепер назва активної локації виділена блакитним кольором
  • Функція GPS навігації. Відповідна кнопка з’являється при увімкненому режимі “одна карта”:

Функція GPS-навігації може здаватися безглуздою, якщо ви користуєтеся ПК, але не забувайте про мобільні планшети, де екран горизонтально орієнтований, з яким можна переміщатися і де вбудований GPS приймач точно визначить геолокацію.

  • Додаткові кнопки. Кнопка “Інфо”: при кліку з’являється інфографіка з інструкцією використання (дублюється з пунктом меню “Як користуватися?”). Кнопка “Скинути положення” повертає карти на стартові координати локації. Це може знадобитися, якщо користувач випадково увімкне функцію GPS, територіально знаходячись далеко від поточної локації, або якщо ви заплутались, перемикаючи історичні шари.

Також з’явилася зручна функція, яка видає попередження про перевищення максимального рівня зуму, якщо так сталося:

Розділ Статичних файлів

Нагадаю, це розділ з файлами у режимі статичного перегляду (без прив’язки). Тут публікуються файли карт, аерофотознімків і супутникових знімків, які технічно неможливо прив’язати до координат, або супутникові знімки з великим кутом зйомки.

Завдяки технології Тайлової графіки, файли завантажуються за допомогою тайлової системи. Це означає, що замість того, щоб підвантажувати все зображення одразу, сайт ділить її на маленькі квадратні фрагменти (тайли). Коли користувач відкриває карту, завантажуються тільки потрібні частини – ті, що він бачить на екрані. Якщо зображення збільшити або пересунути, завантажуються нові фрагменти. Це дає можливість переглядати важкі файли високої роздільної здатності швидко і не використовуючи велику кількість трафіку, адже не потрібно завантажувати зайві дані.

Розділ зі Статичними файлами доступний тільки у деяких Локаціях.

Оновлене меню на сторінці Статичних файлів використовується як навігація між файлами. По кліку на пункт “Файли з прив’язкою” користувач повернеться в основний розділ Локації. Також додано інфографіку з інструкцією (кнопка зверху праворуч):

Мобільна версія сайту

Мобільна версія зазнала найбільших змін. Власне, зробити користування сайтом на мобільних більш зручним і було основною задачею. Раніше карти також відкривалися на мобільних пристроях з вертикально орієнтованими екранами, але самі карти, елементи керування, меню – були дуже мілкими і незручними у користуванні. В оновленому інтерактиві мобільної версії проблема була вирішена: карти змінюють орієнтацію по вертикалі; елементи керування, список історичних шарів, меню – достатнього розміру для комфортного використання:

Особливо зручно і цікаво користуватися функцією GPS-навігації на мобільних телефонах з вертикально орієнтованим дисплеєм: можна обрати історичний шар і побачити, як виглядала місцевість, де зараз знаходиться користувач, в той чи інший рік:

Зауважу, що під час повітряних тривог сигнал GPS може втрачатися, тому відображення місцезнаходження може бути некоректним. Також зверну увагу, що я, як розробник, не отримую даних місцезнаходження – це потрібно виключно для правильної роботи функції. Тому можете надавати дозвіл, коли сайт зробить відповідний запит перед використанням функції.

Елементи керування на мобільній версії аналогічні з широкоекранною версією, але з випадаючим меню.

Головна сторінка сайту, новий домен

На самому старті проект OldMaps розроблявся як локальний – для Дніпра та околиць. Власне, під цей локальний проект і обирався відповідний домен з регіональною доменною зоною oldmaps.dp.ua. При переході на домен раніше відразу відкривався інтерфейс карт Дніпра та околиць – саме це дуже ускладнювало потрапляння користувача на інші Локації, які з’явилися пізніше і яких з розвитком проекту ставало все більше. Тому було вирішено зробити окрему стартову сторінку з коротким описом проекту і загальною картою з позначенням існуючих Локацій:

Проект OldMaps переріс з локального у всеукраїнський і я прийняв рішення перенести сайт на новий домен національного рівня oldmaps.com.ua.

Всі посилання, які раніше були опубліковані, так само працюють завдяки налаштованому редіректу. Наприклад, локація Львів раніше мала посилання “oldmaps.dp.ua/lviv/?leftmap=200866#14/49.8381/24.0184“, при кліку автоматично відбудеться переадресація на “oldmaps.com.ua/lviv/?leftmap=200866#14/49.8381/24.0184“. Аналогічно з іншими локаціями, окрім Дніпра: раніше, як я писав вище, локація Дніпра була стартовою сторінкою сайту, а тепер вона знаходиться у окремому розділі, як інші Локації. Тобто перенаправлення при наборі старої адреси “oldmaps.dp.ua” спрацює на адресу “oldmaps.com.ua/dnipro/“. Вся інша частина URL залишається без змін, тому у локації Дніпра також старі посилання будуть працювати.

Поступово будуть виправляться знайдені по ходу тестування помилки, будуть додаватися нові функції для зручності користування. Також будуть з’являтися нові Локації і історичні шари. Оновлений проект це стимул для мене розвивати його з ще більшим ентузіазмом.

oldmaps.com.ua

Дуже дякую моєму другу Олегу Коцару за технічну допомогу по налаштуванню серверу. Також дякую всім, хто приймає участь у розвитку проекту як матеріалами, так і фінансово. За останній місяць на Банку задонатили:

  • Руслан Ширінов
  • Євген Штельмах
  • Неопізнатний Кіт
  • Євген Височенко
  • Дмитро Палівода
  • Едуард Дворчук (спільнота “Криворізька старовина“)
  • Руслан Кеба
  • Андрій Міщенко
  • Антон Мальков

Якщо у вас є можливість і бажання підтримати проект для оплати серверів і придбанню нових матеріалів – можете поповнити фонд проекту на Банку Монобанку, або стати спонсором на Patreon (підписники Patreon мають доступ до оновлень проекту першими, мають можливість отримувати оригінали файлів навіть по запиту). Також є інші способи фінансової підтримки.

Дякую, що користуєтесь.

Залишити коментар

  • Через сайт (0)
  • Через Facebook

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *