Аналогічно з локацією Харкова, яку нещодавно було презентовано на OldMaps, за ініціативи і величезній допомозі Євгена Ушакова була створена і Локація Вінниці. На старті Локація має аж 11 історичних шарів і три сучасні у вигляді карт OSM і знімків Google:

Нагадаю, Євген Ушаков також створив власні інтерактивні картографічні проекти, присвячені містам Вінниця і Харків. Його інтерактив трохи відрізняється від інтерактиву OldMaps: два історичних шари порівнюються за допомогою “повзунка”. Обов’язково прогуляйтесь цими містами у ті роки на його сайтах:
Власне, тайли з цих сайтів, а також всі інші історичні шари Євген сам прив’язав і передав для нашого проекту. Оригінальні скани карт, окрім як Євгеном, були надані Музеєм Вінниці.
Для нових користувачів невелика інфографіка, як користуватися інтерфейсом OldMaps: карти синхронізовані – в центрі кожної половини екрану показано одне і те ж місце в різні роки. Обирайте потрібні історичні шари в панелях ліворуч та праворуч, щоб порівняти зміни місцевості (у мобільній версії все те ж саме, тільки карти орієнтовані по вертикалі):

“Локація” означає окремий власний набір історичних шарів певних місць на території України. Ці місця позначені на загальній карті Локацій.
Зробимо короткий огляд історичних шарів нової Локації. Перехід до інтерактивного перегляду карт по кліку на зображення.
1796 рік
Карти тих років рідко коли точні, але у прив’язці вже мають спільні обриси з сучасними вулицями:

1802 рік
Карта прив’язувалась до спільних об’єктів: це перехрестя вулиць, будівлі, русла річок або яри – те, що існує і сьогодні. Чим менш точно була складена карта, тим більшим буде деформація зображення. Також є другий спосіб прив’язки – по лініям меридіан. У цьому випадку зображення карт буде без деформацій, але об’єкти на старих картах і на сучасних знімках будуть з великими похибками. У даному випадку (як і у всіх інших на сайті) був обраний перший спосіб:

1811
Чим далі, тим карти складалися точніше. У 1811 році деформацій зображення було мінімум:

1840 рік
Також слабкої точності план міста. Скоріше за все на плані позначена перспективна забудова:

1845 рік
Легендарні карти-одноверстовки Корпусу військових топографів. Зйомка Вінниці відбувалася у 1845 році. Дуже точні і деталізовані карти, де позначені навіть окремі будівлі:

Користуючись нагодою нагадаю, що цим картам виділена окрема велика глобальна Локація, де разом зшиті декілька десятків аркушів цих карт Катеринославського повіту. Також окремі листи цих карт доступні у Локаціях Маріуполя, Черкас, Петропавлівки, Херсона.
1915 рік
На цьому плані вже позначені назви вулиць

1943 рік
Німецький план Вінниці 1934 року з назвами вулиць:

1949 рік
Вінниці дуже пощастило, що у них зберігалася ця аерофотозйомка, знята вже радянськими картографами у 1949 році. Дуже рідкісні знімки:

1950-ті роки
Точний і детальний план 50-х років (точна дата невідома). Тут Вінниці також пощастило, що ці документи, які за регламентом мали бути знищені – тепер слугують величезним пластом інформації про місто тих років:

1974-05-21
Деталізований супутниковий знімок. Тут багато інформації, наприклад видно, як розбудовувались спальні райони Вінниці:

1982-05-18
Ще один високодеталізований супутниковий знімок. Його можна порівняти, наприклад зі знімком 1974 року, щоб побачити динаміку змін місцевості за 8 років:

Окреме посилання на Локацію Вінниці: oldmaps.com.ua/vinnytsia
За наявності нових матеріалів будуть додаватися нові історичні шари.
Дуже вдячний Євгену Ушакову, Музею Вінниці за внесок у розвиток проекту – як матеріалами, так і донатами. За кошти фонду OldMaps оплачуються сервери і замовляються нові матеріали в архівах (послуги сканування аерофотознімків і супутникових знімків в архівах платні). Тому я також буду вдячний користувачам, якщо ви за можливості поповните Фонд проекту на банку Моно. Нещодавно (майже на 15000 грн) я замовив велику кількість аерознімків розвідувальних місій U-2 1960 року, які покривають території від Дніпра до Запоріжжя. Також планується замовити матеріали по Харкову, Львову, Тернополю.
Окрім Банки Монобанку ви можете підписатися на Patreon, або підтримати іншими способами.
Але в першу чергу підтримуйте ЗСУ.
Хто поповнив банку за останні два місяці (кошти пішли на закупівлю матеріалів U-2):
Вячеслав Муха
Євгеній Кушнерчук
Сергій Любовін
Андрій Новоселя
Олександр Тарянік
Максим Саламатов
Артем Оліферов
Дмитро Жаденов
Андрій Яровий
Олена Кашиашвілі
Дмитро Спічка
Артем Писарчук
Євген Штельмах
Олексій Спічка
Олексій Панюхно
Олена Костюк
Антон Чернецький
Владислав Торопенко
Артем Россінський
Ганна Бабич
Юлія Макарова
Євгенія Чернишова
Денис Орішака
Максим Воронін
Єлисей Бурмакін
Андрій Тимофієв
Олексій Козак
Євген Ушаков
Рябченко В.
та декілька неопізнаних котів.
Дякую!