Намальовані “від руки” плани складені доволі точно, хоча в деяких місцях невеликі похибки все ж таки є – через це зображення у цих місцях трохи викривлено. Але головне на цих планах – це інформаційна складова

А інформаційна складова – це назви вулиць імена власників садиб.
Перший план вже був на сайті, але в дуже поганій деталізації. Другий – це по суті оригінальний малюнок, з якого був перемальований перший план. Обидва зображення прислала для проекту Irina Hein – одна з потомків жителів Йозефсталі. Через деякий час Олександр Волок відсканував перший план у більш високій роздільній здатності і цей файл сьогодні був оновлений. Сам план знаходиться як ілюстрація у книзі “Das absolute Gedächtnis, Josefstal”, Adina Darscht (Görz)
Нагадаю, колонія Йозефсталь знаходилася в районі селища Самарівка на місці, де сьогодні поля і дачний кооператив. Судячи з сучасних зображень місцевості від доволі великого поселення не залишилося і сліду, але завдяки аерознімкам 1941 року ми можемо точно локалізувати місцезнаходження всіх вулиць і будівель:

(перехід до інтерактивного перегляду по кліку на зображення)
Завдяки дуже точній прив’язці аерозйомки стало можливо прив’язати і ці схематичні плани. І хоч вони, як я вже сказав, трохи викривлені через не ідеальну точність складання, більшість вулиць і садиб лягли на свої місця. Тепер, окрім локалізації садиб, ми навіть знаємо, кому вони належали і назви вулиць, на яких вони знаходились:

Другий план, той що оригінальний – менш деталізований. Судячи з всього, у спробах покращити видимість літер, його провели через програму розпізнавання тексту. Я не бачив файл до обробки, можливо ця обробка його якось покращила. Але в любому випадку є що є і я вважаю, що треба залишати обидва плани як окремі історичні шари. Різниця в деталізації наочно:

Загальний вигляд:

Взагалі локація Йозефсталь вийшла доволі цікавою. Тут вже доволі багато історичних шарів і окрім планів і знімків місця, де знаходилася Колонія, тут також розміщені плани міста Катеринослав-Кільченський, який знаходився у цьому місці ще до появи Йозефсталі.
Нагадаю, Катеринослав-Кільченський проіснував менше десяти років з 1777-го по приблизно 1784 рік і потім перенесений в інше місце, де вже існували поселення Половиця і Кодак – там, де сьогодні знаходиться м. Дніпро.
Плани міста Катеринослав-Кільченський виявилися дуже точними, без викривлень зображення. Сліди зниклого міста дуже добре видно на аерофотознімках 40-х років:

Більш детально про Катеринослав-Кильченський я писав у великій статті, де намагався знайти зв’язок у плануванні Катеринослава і Йозефсталі. Матеріал вийшов дуже розгорнутим і цікавим, знайдіть час почитати: https://oldmaps.com.ua/blog/news/nova-lokatsiya-koloniya-jozefstal-ta-m-katerynoslav-kilchenskyj
Одним з найближчих оновлень на проекті я планую зробити новий історичний шар у локації Кам’янського. Це має бути максимально деталізований супутниковий знімок 1966 року. Сканування файлу, звісно, платне, тому я виділяю кошти з Фонду проекту. Також кошти з фонду йдуть на оплату серверів, де зберігаються вже близько пів терабайта даних OldMaps. На кошти фонду вже було придбано багато матеріалів у різних Локаціях.
Якщо у вас є бажання і можливість поповнити фонд, я зробив зручні способи для донату: Банка Монобанку, Patreon, Buy Me a Coffee, PayPal.
Але в першу чергу допомагайте ЗСУ.
Вітаю Арті , доречі у книзі про дивізію Вікінг на одній з мап Йозефсталь теж відмічена ,як важливий топонім.
Також написом alte befestigung (старе укріплення) відмічена Богородицька фортеця.
ТурбоЦитувати
Федор Федорович, це знов ви?
ОлександрЦитувати
звісно важливий, там же німці жили
Артем КостюкЦитувати